Katalytická lampa Locherber Milano, 500 ml

Katalytická lampa Locherber Milano, 500 ml

Designová katalytická lampa pro intenzivní provonění prostoru.

2240 Kč s DPH

Skladové číslo:

Dostupnost: Skladem

Luxusní designová katalytická lampa Locherber Milano s obsahem 500 ml.

Pokud hledáte způsob jak rychle provonět interiér a především ho zbavit zápachu ať už z vaření či od našich domácích miláčků, když například čekáte návštěvu či pro vlastní příjemný pocit. Je pro Vás ideální právě katalytická lampa.

Lampu zapálíte a necháte ji hořet cca 2 minuty, poté plamen zhasnete a knot přikrejete ozdobným krytem.

Lampu nechte zaálenou dle potřeby (např. 30 - 60min) a poté ji uhašte víčkem.

 

Součástí balení je kahan s knotem a trychtýřek pro nalití náplně.

Katalytické lampy se používají k dezinfekci a provonění vzduchu v domech, bytech či kancelářích. Vzduch se zbavuje pachů, nečistot a bakterií procesem katalytické oxidace. S náplněni Locherber Milano se vzduch prostředí, kde je lampa umístěna navíc nádherně a příjemně provoní. Oproti klasickým lampám hoří jen malou chvíli, a proto zbytečně neprodukují kouř. Používání katalytických lamp je proto hygienické a bezpečné.

Krásný kubický design Locherber Milano a dekorativní víčko je skvělým doplňek do jakéhokoliv interiéru.

Jak to celé funguje?

Lampa se skládá ze speciálního porézního kamene s kahanem s bavlněným knotem, který je namočený do hořlavé náplně. Náplň je směs isopropylalkoholu, osmotické vody a drahocenných přírodních vonných esencí). Po zapálení a 2-3 minutách hoření se kámen rozpálí na teplotu až 500 °C. Jakmile se plamen sfoukne začíná samotná katalytická reakce: náplň díky vzduchu oxiduje a dochází k uvolňování molekul, které neutralizují molekuly bakterií, alergenů či pachů a současně se uvolňuje i vonná esence a dochází zároveň k provonění prostoru. Vonné esence přitom nejsou spalovány, ale přirozeně se odpařují na základě tepla horkého kamene. Při katalytické reakci nedochází k vytváření zplodin, typických při hoření například svíček.

Vědecké výzkumy prokázaly, že katalytická lampa dokáže odstranit až 83% bakterií a jiných nečistot z ovzduší a samozřejmě pachů.Po použití katalytické lampy dochází k citelnému zlepšení kvality ovzduší, což je velmi praktické při chřipkovém období, pylové sezóně u alergiků, či pokud máme domácí mazlíčky. Zvolíme-li vhodnou náplň, je katalytická lampa prostředkem pro zkvalitnění a vyčištění vzduchu pro osoby s dýchacími potížemi.

Katalytická lampa ovšem samozřejmě nenahrazuje správné hygienické návyky, úklid ani pravidelné větrání.

POUŽITÍ KATALYTICKÉ LAMPY KROK PO KROKU:

1. PŘÍPRAVA: Umístěte vaši katalytickou lampu na stůl anebo na jinou stabilní plochu daleko od zdrojů tepla.

2. NAPLNĚNÍ: Pomocí přibaleného trychtýřku naplňte katalytickou lampu náplní do maximálně 2/3 celkového objemu lampy. Přelití této hladiny může mít negativní vliv na zapálení lampy a její následnou funkčnost.

3. VLOŽENÍ KATALYZÁTORU: Vložte katalyzátor, tj. knot i s kamenem, do vaší katalytické lampy a lampu uzavřete zhášecím kovovým víčkem. Počkejte několik minut, aby se knot nasákl náplní až ke katalyzátoru, poté sejměte ochranné víčko a lampa je připravená k zapálení. Při prvním použití doporučujeme nechat lampu zavřenou alespoň 20 minut, aby se knot dostatečně nasákl.

4. ZAPÁLENÍ KAHANU: Zapalte katalyzátor a nechejte lampu hořet alespoň 2-3 minuty, poté plamínek sfoukněte. Upozorňujeme, že plamen může být na začátku vysoký i 15 cm, proto dbejte na bezpečnost při zapalování lampy.

5. KATALYTICKÁ REAKCE: Rozžhavený kámen (teplota dosahuje až 500°C) překryjte ozdobným ochranným víčkem a vychutnejte si příjemné tóny vonných esencí Locherber Milano. Lampu můžete nechat puštěnou dle potřeby, intenzity provonění a velikosti prostor.

6. VYPNUTÍ LAMPY: Pro vypnutí lampy, tj. zastavení katalytické reakce, sundejte ozdobné víčko z lampy, katalyzátor překryjte zhášecím víčkem a následně ozdobným víčkem. Počkejte až lampa zcela vychladne a dbejte na správné nasazení a tedy utěsnění zhášecího víčka, aby náplň nevyprchávala během vychládání lampy. Lampa již není v provozu a je připravena na další použití. Pozor: katalyzátor je velmi horký, pamatujte, že i ozdobné víčko může být rozpálené, pokud byla lampa v provozu delší dobu.

7. OPAKOVANÉ POUŽITÍ: postupujte od kroku č.4 zapálení kahanu.

POZNÁMKA: jako vodítko pro použití, pro prostory kolem 30 m2 postačí, aby lampa byla v provozu přibližně 30 minut, poté ji vypněte nasazením zhášecího kovového víčka.

RADY, TIPY A NAŠE ZKUŠENOSTI:

Co dělat, pokud chci změnit vůni? U katalytické lampy je výhoda, že můžete vůni střídat dle libosti. Abyste nemíchali 2 odlišné vůně, doporučujeme původní vůni z lampy nechat zcela vyprchat v rámci katalytické reakce a poté pročisti katalyzátor použitím Neutralizační náplně do katalytické lampy. Nalijte 50 ml neutralizační náplně a spusťte katalytickou reakci. Nechejte náplň opět zcela vyprchat. Následně nalijte jinou náplň.
Lze vyčistit vzduch i bez provonění? Ano lze, můžete vyčistit vzduch bez vůně za použití neutralizační náplně podle postupu standardní náplně. Je to vhodné například do kuchyně po vaření obzvláště aromatického jídla na rychlou neutralizaci zápachu.
Vůně je příliš intenzivní, co s tím? Pokud je vůně příliš intenzivní, pravděpodobně jste nechali probíhat katalytickou reakci moc dlouho, tzn. lampu vypnuli po delší době. Zkuste zkrátit dobu katalytické reakce. Pokud je to vůní, která je sama o sobě hodně intenzivní, můžete ji zkusit naředit v poměru 1:1 s neutralizační náplní.
Přelila jsem náplň na více než 2/3 / nalila jsem do lampy celou náplň, mohu ji zapálit? Pokud jste nalila více náplně než jsou 2/3 objemu lampy, doporučujeme nezapalovat a část náplně přelít zpět do původní nádoby (samozřejmě je nutné předtím sundat katalyzátor) tak, aby hladina v lampě byla opravdu max. 2/3 jejího objemu. Přelití může způsobit problémy s hořením, špatnou katalytickou reakci, poškození kamene, atd.
Mohu kombinovat lampy a náplně od jiných výrobců? Obecně se toto nedoporučuje. Každý výrobce má specifické složení svých vůní a ty jsou vyzkoušené na katalytické lampě daného výrobce. Může se lišit i provedení katalyzátoru - tj.kamene. Doporučujeme proto používat do lampy vůně od stejného výrobce lampy.
Mohu do lampy použít jen esenciální olej? Rozhodně NE. Do katalytické lampy používejte pouze originální náplně pro katalytické lampy. Jiné látky mohou lampu zničit, v horším případě i poškodit nesprávnou reakcí vaše zdraví.
Jak dlouho náplň vydrží? Obecně se na tuto otázku nedá přesně odpovědět. Záleží vše na tom, jak dlouho necháte probíhat katalytickou reakci, jak velký prostor chcete provonět, atd. Z naší zkušenosti je lepší větší lampa, ideálně 500 ml, kterou nemusíte tak často doplňovat. Důležité je také kvalitní zpracování kahanu, který vede vůni tak jak má. Obecně výrobci uvádějí u lamp s objemem 500 ml dobu katalytické reakce až 20 hodin.
Máte i dárkové sady? ANO. V naší nabídce najdete i dárkové sady s katalytickou lampou, náplní, trychtýřkem a navíc vonným sáčkem do skříně nebo auta ve vůni, kterou si vyberete. Vše v nádherné pevné černé krabici, kterou zcela určitě využijete i dále například na dokumenty.

 

 

Barva: Hnědá
Značka: Locherber Milano

Nový komentář

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Alternativní produkty

Články:

Články:

Retro baterie

Nazýváme je rustikální, Vintage, Provence či antické baterie. Všechna tato slova pojí více či méně starší styl a neobvyklý design. 

Hnědé koupelny:

Univerzální barva, dokonalé koupelny

Netradiční koupelna ve francouzském venkovském stylu:

Nechte se inspirovat koupelnou ve francouzském venkovském stylu. Výsledek je dokonalý...

Další články...

 

 

Doporučujeme:

Doporučujeme:

Luxusní sedačky

Kromě baterií pro Vás máme i Art Deco a zámecký nábytek

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení