Zpět

Přírodní krása - Měděná koupelna

Počet shlédnutí: 7484

Měď je krásný načervenalý materiál, člověkem využívaný již od starověku. Od přírody má antibakteriální vlastnosti a zabraňuje růstu bakterií. Je to tedy vhodný materiál pro styk s pitnou vodou.

Přírodní krása - Měděná koupelna

Rozvody, potrubí:

Vzhledem ke zmíněné vlastnosti mědi, neustále ničit bakterie ve svém okolí, je často využívaná pro rozvody vodovodního potrubí. Obyčejné plastové potrubí se tímto pochlubit nemůže. Pozor však na kyselejší vodu, která měď rozpouští, voda z kohoutku by pak nemusela být vhodná a dobrá. Problém lze však vyřešit mírnou úpravou PH vody.

Kvalita mědi

Měd lze různým způsobem upravovat, patinovat, leštit, poniklovat (stříbrný výsledek). Mezi nejpřirozenější patří měděné produkty s patinou na povrchu, patina se vytváří procesem zakuřování. Tato patina neustále pracuje a během času se obnovuje. Pozor však na levné produkty, kdy výrobci nahradí tento přírozený proces chemickým nátěrem, který se časem nenávratně opotřebuje.

Ručně tepané rohy a ohyby

Pokud má umyvadlo, dřez či vana pravoúhlé hrany, je vhodné, aby byly ohyby ručně tepané do kulata. Voda pak z umyvadla přirozeně odtéká a péče o umyvadlo je snazší. Pokud jsou hrany strojově ohnuté do 90°, údržba výrobku bude složitá, do rohů se budete těžko dostávat a budou vznikat usazeniny. Ač se to nezdá, může to být velmi nepříjemné.

ne                              ano

 

Instalace a údržba

Pro instalaci používejte pouze neutrální silikon, který je bez octového zápachu a určený pro sanitu. Údržba měděných produktů je jednoduchá, používejte jemné mýdlo a měkký hadřík. Pokud je to možné, po užití otřete do sucha. Jak již bylo řečeno, měď má antibakteriální vlastnosti, žádná desinfekce tedy není potřeba.

Měděné koupelny

Měděná koupelna Koupelna měď
Koupelna měď Měděná umyvadla

Umyvadla a baterie

Baterie jsou oproti měděným umyvadlům vyrobeny z mosazi (slitina mědi a zinku), povrchové úpravy následně mohou být bronzové, chromové, zlaté apod.

Měděné umyvadlo na desku Měděné umyvadlo s bronzovou bateriihranate medene umyvadlo s baterii měděná koupelna, sud

Ukázka možných instalací měděných umyvadel: zapuštěné v sudu a instalace klasického zápustného umyvadla jako "umyvadla na desku". Zápustná umyvadla jsou ze spodní strany neopracovaná, někdy po nás zákazníci chtějí "co nejošklivější kus" :)

Retro měděná koupelna měděné umyvadlo na desku medene umyvadlo na desku

Měděná koupelna Měděné koupelny 

Měděné koupelny Měděné koupelny inspirace

 

Čtěte další článek:  
Hnědá koupelna Hnědá koupelna

 

Měděná umyvadla eshop

Autor - Waterfall®
Waterfall products, www.waterfall-products.czwww.water-fall.cz 

 

 

Články:

Články:

Retro baterie

Nazýváme je rustikální, Vintage, Provence či antické baterie. Všechna tato slova pojí více či méně starší styl a neobvyklý design. 

Hnědé koupelny:

Univerzální barva, dokonalé koupelny

Netradiční koupelna ve francouzském venkovském stylu:

Nechte se inspirovat koupelnou ve francouzském venkovském stylu. Výsledek je dokonalý...

Další články...

 

 

Doporučujeme:

Doporučujeme:

Luxusní sedačky

Kromě baterií pro Vás máme i Art Deco a zámecký nábytek

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení