Jak čistit vodovodní baterie

Většina zákazníků má strach z jiného typu povrchu, než je chrom.

Ve skutečnosti se chromové baterie udržují nejhůře. Aby nedošlo k poškrábání povrchu, je nutné pečovat o baterie opravdu s citem.

Věřte, že máme zákazníky, u kterých baterie po dvou letech vypadá jako nová, narazíme však i na případy, kdy je zákazník schopný povrch baterie v podstatě zlikvidovat již po montáži...

 

V podstatě se dá údržba vodovodních baterií shrnout do několika zásadních bodů: 

 

  • Používejte pouze prostředky určené k údržbě vodovodních baterií

Užíváním vhodných prostředků k údržbě sanity předejdete poškození či změně barvy povrchu.

Ačkoliv to může znít neuvěřitelně, na vodní kámen vyzkoušejte klasické mýdlo, které na povrchu rozleštíte jemným hadříkem, po následném opláchnutí a vysušení bude Vaše baterie vypadat skvěle.

Agresivní (např. Savo) a abrasivní čistící prostředky (např. Cif) způsobí na povrchu baterie škrábance, v žádném případě nepoužívejte. Tato zásada platí pro všechny typy povrchových úprav!

údržba vodovodních baterií    perlátor

  • Vyčistěte perlátor

Pokud má baterie perlátor, několikrát do roka ho vyjměte a propláchněte. V sítku se mohou usazovat nečistoty, zvláště, pokut máte vrtanou studnu. U některých baterií lze perlátor vyšroubovat rukou, některé baterie mají jako součást příslušentví při dodání vložen prvek pro vyjmutí. Pokud má perlátor dvě plošky pro odšroubovaní kleštěmi, VŽDY použijte pod kleštěmi hadr či jinou podložku, jinak povrch samozřejmě odřete.

  • Žádná abrasiva a agresivní čištění

Vyvarujte se agresivních a agresivních čistících prostředků. Již jsme zmiňovali, ale opakování je matka moudrosti.

!Ano, ocet je agresivní a zubní pasta je také abrasivum!

  • Méně je více

Údržbu a "drhnutí" nepřehánějte. Odměnou za správnou a "jemnou" péči je skvěle vypadající vodovodní baterie po dlouhá léta.

 

Doporučení:

Pokud máte velmi tvrdou vodu, zvažte instalaci změkčovače. Tvrdá voda může výrazně zkrátit životnost kartuše.

 

Jednotlivé povrchy:

chrom Chromové baterie - reflexní povrch - používejte pouze měkký hadr, mýdlo, vodu, sanitární čistící prostředky určené k údržbě vodovodních baterií

gold Zlaté baterie (leštěná mosaz) - jedná se o reflexní zlatý povrch - velmi jemný hadr, mýdlo, voda, sanitární čistící prostředky určené k údržbě vodovodních baterií

bronz Bronzové baterie - povrch je méně náročný na údržbu, zaschlé kapky vody nejsou tak znatelné - udržujte vodou, mýdlem, prostředky určenými k údržbě vodovodních baterií, nevhodné jsou abrasivní či jinak agresivní čistící prostředky, povrch nenávratně poškodí

OGB ogb2 Olejem gumovaný bronz - velmi tmavý povrch s měděnými odlesky, jednoduchý na údržbu - udržujte vodou, mýdlem, prostředky určenými k údržbě vodovodních baterií, nevhodné jsou abrasivní či jinak agresivní čistící prostředky, povrch nenávratně poškodí

nikl Baterie broušený nikl - tyto baterie jsou téměř bezúdržbové, na matném stříbrném povrchu nejsou vidět zaschlé kapky vody. Udržujte vodou, mýdlem, prostředky určenými k údržbě vodovodních baterií, nevhodné jsou opět abrasiva, které mohou na povrchu vytvořit skvrny. Totéž platí u agresivních čistících prostředků.

AB Baterie antický bronz - matnější a světlejší "antický" hnědý povrch, udržujte vodou, mýdlem a prostředky určenými k údržbě vodovodních baterií, nevhodné jsou opět abrasiva, které mohou povrch odřít a vytvořit na něm světlé skvrny. Totéž platí u agresivních čistících prostředků.

 

Waterfall products, www.waterfall-products.cz

Další článek - Údržba měděných umyvadel 

 

Články:

Články:

Retro baterie

Nazýváme je rustikální, Vintage, Provence či antické baterie. Všechna tato slova pojí více či méně starší styl a neobvyklý design. 

Hnědé koupelny:

Univerzální barva, dokonalé koupelny

Netradiční koupelna ve francouzském venkovském stylu:

Nechte se inspirovat koupelnou ve francouzském venkovském stylu. Výsledek je dokonalý...

Další články...

 

 

Doporučujeme:

Doporučujeme:

Luxusní sedačky

Kromě baterií pro Vás máme i Art Deco a zámecký nábytek

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení